A szmmisztika vrzslatos vilga
Tartalom:
- Szmmgik
- Az letszm fogalma s megismerse
- Sajt szmunk kiszmolsa (gyakorlat)
- letszmok jelentse, rtelmezse
- Kezdetek a Szmmisztika trtnelmben (trtnelem)
- Ajnlott irodalmak
- (Teszt)
Szmmgik
A szmmgik letnk rszei szinte mindennap hasznljuk ket. A szmmgikat hrom nagy f rszre osztjuk:
-
Termo-szmmgia
-
Lt-szmmgia
-
Alap-szmmgia
A termo-szmmgia az rs eredet varzslat. Segtsgvel runk a levegbe szmokat. Ide tartozik a: Flippendo s a Lumos is.
Lt-szmmgia arra szolgl, hogy megtudjunk hatrolni bizonyos dolgokat.pl.: ltszm
Az alap-szmmgiara nincs kln magyarzat mert annyira ltalnos, hogy nem is vesszk szre. pl.:Invito (ez az egyik amit behatroltak)
Az letszm fogalma s megismerse
Az letszm Eleinte az letszmokrl fogunk tanulni. Ksbb mr a tbbi szmflkrl is sz esik (pl.:vezred, mester). Az letszm fogalma: szm, ami kifejezi letnk rtelmt, kldetsnket, hogy mirt kell lnnk, mit tegynk a szebb jvrt. Tbb mdja is van a szmunk kiszmolsnak, mi az els kettt tanuljuk meg.
Sajt szmunk kiszmolsa
Szletsi misztika Msnven Dtummisztika de ez a ksbbi idkben fog kelleni, amikor kiegsztjk tanulmnyainkat. A kvetkez kppen kell kiszmolni: Pl.:1989.01.02=1+9+8+9+0+1+0+2=30=3+0=3 A nullkat le lehet hagyni, mert lnyegtelenek. Egy szmot addig kell bontani mg egyjegy (2,3,4,5,6,7,8,9) vagy 10,11,12 (mesterszm) nem lesz.
Betmisztika A bettbla alapjn ki lehet szmolni szavakat. Szmoljuk ki a "FOX" sz rtkt! F-6, O-6, X-6 = 6+6+6 = 18 = 1+9 vagy a "DRAGON" sz! D-4, R-9, A-1, G-7, O-6, N-5 = 4+9+1+7+6+5= 32 = 3+2 = 5
Ez alapjn bettbla: 1:a,j,s 2:b,k,t 3:c,l,u 4:d,m,v 5:e,n,w 6:f,o,x 7:g,p,y 8:h,q,z 9:r,i
letszmok jelentse, rtelmezse
A 2-es, mint letszm Az letszm jelentst nehz krlrni, hiszen "kldetsnknek", karmnak cljt jelenti. A kett vgtelen megrtst kvnja tlnk. Az a feladatunk hogy megljkllekben a poklot s a menyorszgot, megrtsk: hogy az jszakt mindig nappal kvetni, nincs fny rnyk nlkl, hogy az rk krforgs az letrsze, s nem tehetnk ellene semmit.
A 3-as, mint letszm A hrmas-mint feladat-jelentse kicsi hasonlatos szls tanulsghoz: j pap holtig tanul. Legynk nyitottak, igazsgosak, tanuljunk hibinkbl. A hatalom ktl fegyver: magunk ellen fordt ha visszalnk vele. Ne akarjunk tbbet, mint amire szksgnk van. A hrmasrl egy szmmisztika tanr megemltette: Ha egy hrmashoz tkrt tesznk, nem lesz semmi belle. Fogadjuk el az embereket gy ahogy vannak, gy jk, annl jobbat nem kell formlni belle.
A 4-es, mint letszm Feladatknt a ngyes, a fentiek megrtst tzi ki. Az, hogy megleljk a szpsget a rendbe, hogy megrtsk: milyen ereje van, ha betartsuk a szablyokat. Meg kell tanulnunk rendbe gondolkodni, minden apr dolgt becslni. A ngyes stabil szm. A ngyessel megldott emberek kt lbon jrnak a fldn. Tisztelik a rendet, az apr dolgokat.
A szmok a leghatalmasabbak Mieltt folytatnm az tssel, egy msik dologrl is sz lesz. A szmok hatalma a lgnagyobb. k dntenek sorsunkrl, s clunkrl. Egy kirly sem szlhat vele szembe, hiszen a misztikus szmokat nem lehet megvltoztatni. A mesterszmok:10, 11, 22. A tbbi szm:2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
Az 5, mint letszm Az ts gondolkodsra, megrtsre sztnz minket. A clja: ne hagyjuk hogy a fejnkben elhatalmasodjon a kosz, ne hagyjuk, hogy behatoljanak rzelmeinkbe. Foglalkozznk a krlttnk zajl dolgokkal, rtsk, mit mirt tesznk, ne csak ljnk ntudatlanul a vilgban. Nekem is ts a szmom. De ez a dzm mg sok mindenkinek. ltalban a legtbb szm ami van a tbbsgnek:6, 8. Ami legrittkbban van:1, 10, 11, 22-avagy a mesterszmok.
A szerencss 6 A hatos a szerencse szma. A kvetkez leckben megnzzk, mint letszmot. A hat nagy valsznsggel sok ember kedvenc szma, hiszen szerencst hoz. A hatos a harmnia, szpsg szma. Szerencss ember akinek az adja meg a bels vilgt:bks s szeld ember. Aki minenben a jt ltja.
A hatos, mint letszm Ez a msodik lecke a hatosbl. A hatos taln a legkedveltebb szm a misztikba. A hatos arra tant, hogy gynyrkdni tudjunk az apr dolgokban. Megtant kedvesnek lenni s ezzel a hatos "emberei" boldogan lhetnek. Hiszen aki tud szeretni az boldog.
A hetes, mint letszm A hetes egy klns szm: a titkok megfelytsre sztnz. A hetes nem gyakori szm, m nem is ritka. Az a nyugtalan krds aggadt: van e a vilgon kvl ami tapinthat? Bizony ilyesmi elmondhatalan krdsek gytrnek.
A nyolcas, mint letszm A nyolcas megprobl elviselsre, tllsre tantani. Bizony ez nem knny dolog. A nyolcas nagyon gyakori szm. Taln az egyik leggyakrabb. Mindig hinni kell nmagunkba-tantja meg a nyolcas ezt a fonto dolgot. Ha nem hisznek a "nyolcasok" magukban sjos kvetkezmnyei lehetnek.
A kilences, mint letszm A kilences az akarat diadalma. Brmire vgyhatunk s brmint elrhetnk, ha tesznk rte. Egy fontos monds a kilenhez: amit megtudsz lmodni, vghez tudod vinni. mbr ez nem azt jelenti hogy lmokbl lehet vrat pteni. Hanem azt, ha valamit elhatrozol kpes vagy vghez vinni.
Kezdetek a Szmmisztika trtnelmben
Szmmisztika jelents szerepett tlttt be mr tbb, mint 2000 ve is. Knban jelents szerephez jutott a szmmisztika. Ott minden szmnak egy egy jelentse volt. kt csszr (a rgi idk kt csszra Yao s Shun); kt dinasztia (a kt els dinasztia, a Xia s a Yin); kt fvros (a kt Han-kori fvros Chang'an s Luoyang); hrom fmltsg (a Zhou-korban); hrom ldozati llat (a bika, a brny s a serts); ngy tenger (ti. ami az ismert vilgot krbe veszi); ngy knyv (a konfucinus szent knyvek); ngy szentllat (a srkny, a fnix, az egyszarv s a tekns); ngy gtj; t gtj (az tdik a kzp; t knon (a konfucinus knonok); t elem; t belsrsz; t rzkszerv; t szent llat (az elbbi ngy s a tigris); t szn; t gabona, t szent hegy; hat rossz (ti. a betegsgeket okoz rossz idjrsi tnyezk); hat minisztrium; hat ptrirka; ht rzelem; ht ok (ti. a vlsra); nyolc jogalap (ti. a hivatalnokok levltsra); kilenc rokonsg (ti. a rokonsgi fokok).
Ezek voltak a szmmisztiknak a kezdetei.
Ajnlott irodalmak:
Teszt
Krdsek: 1. Szmold ki a szmod! 2. Jellemezd! 3. rj le egy szmmisztikai bbjt!
rta: Ronald |